تقویم مطالعه ۱۳۹۹ X
دی
بهمن
اسفند

آخرین فعالیت‌ها


 • آواز ملکه (کتاب دوم از مجموعه ملکه سرخ)
  برای آواز ملکه (کتاب دوم از مجموعه ملکه سرخ) نوشت :

  داستان این کتاب پیش درآمدی بر زندگی ملکه،مادر کال است. نثر داستان همانند داستان اصلی ،روان و ساده است و همچنین بدور از هرگونه اضافات و توضیحات اضافه. از نقطه نظر جریانات اتفاق افتاده در داستان اصلی،پیوند خاصی میان این دو داستان نیست ولی به نوبه خود زاویه پنهانی از داستان را مشخص می‌سازد. خواندن این داستان کوتاه را به دوستداران ملکه سرخ پیشنهاد می‌کنم.

 • آواز ملکه (کتاب دوم از مجموعه ملکه سرخ)
  از آواز ملکه (کتاب دوم از مجموعه ملکه سرخ) :

  آتش می‌تونه نابود کنه و بکشه،اما همچنین می‌تونه خلق کنه. جنگلی که در تابستون می‌سوزه،با فرا رسیدن بهار،بهنر و قوی‌تر از قبل سبز می‌شه. (...)

 • آواز ملکه (کتاب دوم از مجموعه ملکه سرخ)
  از آواز ملکه (کتاب دوم از مجموعه ملکه سرخ) :

  هیچ درد یا تنبیهی بدتر از حافظه وجود ندارد. (...)

 • راورندوم
  برای راورندوم نوشت :

  تالکین در این داستان همانند هابیت و ارباب حلقه‌ها از عناصر کهن و اسطوره ای بسیاری استفاده کرده ولی بر خلاف آن دو داستان،قصه پردازی و داستان سرایی بسیار پراکنده و بدور از توضیحات و المانهای داستانی است. نویسنده در تمامی داستان از وقایع بسیاری که میتوانست بر جذابیت و کشش مخاطب اضافه نماید ،کاسته و در نهایت داستانی پراکنده،سریع و در نهایت بی سر و ته خلق کرده است.

 • راورندوم
  ستاره داد
 • راورندوم
  از راورندوم :

  پری دریای‌ها همیشه این گرفتاری‌ها را تاب می‌آوردند ولی نه بدون شکوه و شکایت. آنها عاشق غرولند بودند. به همین دلیل نامه‌های زیادی هم به هفته نامه مصور جلبک،پری نامه و اندیشه‌های اقیانوس می‌نوشتند. (...)

 • طاعون ارغوانی
  برای طاعون ارغوانی نوشت :

  این کتاب شامل 5 دستان مجزا است که در آینده اتفاق می‌افتد. این که جک لندن به این زیبایی توانسته سالهای آینده را به تصویر بکشد و به اصطلاح نمایی از دنیای پسا آخرالزمانی را تصویر بکشد نشان دهنده افق دید بسیار وسیع این نویسنده بشار می‌رود. نویسنده با بدبینی آینده تاریکی را ترسیم نموده و معتقد است پیشرفت تکنولوژی و علوم مختلف تنها نمیتواند آسایش و آینده امیدبخشی را برای انسانها رقم بزند. هر کدام از داستانها نشان میدهد چنانچه بعد اخلاقی و انسانی از زندگی رخ بربندد ،پیشرفت تکنولوژی فقط باعث کوتاه شدن مدت زمان رسیدن انسان به نابودی و نیستی میشود. در پایان خواندن این کتاب را به تمامی دوستداران رمانهای آخر الزمانی و پسا آخرالزمانی پیشنهاد میکنم.

 • طاعون ارغوانی
  از طاعون ارغوانی :

  هر یک از ما وظیفه داریم که خنده را چون پتکی بر سندان خوش آوای زندگی فرود آوریم. (...)

 • اکو 3 داستان آیوی
  برای اکو 3 داستان آیوی نوشت :

  در جلد سوم کتاب نویسنده تمامی داستانهایی که در این جلد و 2 جلد قبلی به نحوی نیمه تمام رها شده بودند ،به زیبایی هر چه تمام‌تر به پایانی زیبا و دلپذیر رسانیده و داستان واحدی را به تصویر میکشد که نماد زیبایی از داستان همیشگی عشق و نفرت،ثروت و فقر،تبعیض نژادی و…است. خواندن این 3 جلد را به تمامی دوستان پیشنهاد میکنم.

 • اکو 3 داستان آیوی
  از اکو 3 داستان آیوی :

  وقتی که می‌نواخت،به این فکر می‌کرد که گرشوین چگونه بیشتر قطعاتش را در قطار نوشته است. با آن تکان ها،لرزش‌ها و تق تق‌های روی ریل قطار. گرشوین صدای موسیقی را بین آن همه سر و صدا می‌شنید. هر قطعه را مثل رژه ای می‌دید مرکب از مردمی با رنگ‌های مختلف،پولدار و فقیر،ساکت و شلوغ،آمیزه ای از انسانیت. (...)

 • اکو (2) داستان مایک
  برای اکو (2) داستان مایک نوشت :

  جلد دوم کتاب اکو در ظاهر داستانی مجزا در مورد عشق بین 2 برادریتیم و مشکلات و معضلات آنهاست ولی در واقع ادامه دهنده همان ریسمان نازکی به نام سازدهنی استکه به زیبایی هرچه تمام‌تر توسط نویسنده به هم مربوط گشته اند. خواندن این داستان زیبا را به تمامی دوستان پیشنهاد میکنم.

 • اکو (2) داستان مایک
  از اکو (2) داستان مایک :

  شنیدی میگن کسی احساس بلوز داره؟معنیش اینه که از زندگی ناراحته یا افسرده است. موسیقی بلوز هم راجع به تموم درد و رنج‌های زندگیه که مردم توی قلبشون احساس میکنن. درباره چیزهاییه که مردم معمولی می‌خوان ولی ندارن. بلوز یه نوع موسیقیه که تمنای زندگی رو با خودش داره. (...)

 • اکو (2) داستان مایک
  از اکو (2) داستان مایک :

  اگر چیزی به طرز غیر قابل باوری خوب باشد،حتما یک فریب است. (...)

 • اکو (2) داستان مایک
  از اکو (2) داستان مایک :

  ای زیبا،با آسمان فراخت با دانه‌های کهربایی گندم زارانت با کوه‌های ارغوانی با شکوهت بر فراز دشت‌های حاصلخیزت سرزمین من،سرزمین من! رحمت خدا ،همواره بر تو باد با اتحاد،نیکی به اوج می‌رسد از غرب،تا شرق درخشانت! (...)

 • اکو (1) داستان فردریش
  برای اکو (1) داستان فردریش نوشت :

  داستانی زیبا با محوریت موسیقی،جنگ ،شجاعت و عشق. گویا قرار است در ۳ داستان مجزا که با نخی نازک و به وسیله یک سازدهنی به هم مرتبط هستند،همرا باشیم. در جلد اول سرگذشت ابتدایی این سازدهنی و زندگی‌های مرتبط با آن به رشته تحریر درآمده و گیرایی و پویایی جهت ادامه داستان نیز به وفور فراهم است.

 • اکو (1) داستان فردریش
  از اکو (1) داستان فردریش :

  موسیقی مال نژاد و گروه خاصی نیست. هر سازی صدای خودش رو داره. موسیقی زبون بین‌المللیه. موسیقی می‌تونه تموم فاصله‌ها رو بین مردم از بین ببره. (...)

 • اکو (1) داستان فردریش
  از اکو (1) داستان فردریش :

  سرنوشت تو هنوز قطعی نشده؛حتی در سیاه‌ترین شب‌ها هم ستاره‌ای می‌درخشد،زنگی به صدا درمی‌آید و راهی برایت آشکار می‌شود. (...)

 • آخرین جواب
  برای آخرین جواب نوشت :

  این کتاب شامل 14 داستان کوتاه از استاد بلامنازع داستانهای علمی تخیلی ،آیزاک آسیموف است. هر داستان در برگیرنده داستانی تخیلی با چاشنی علم است. این که نویسنده در سال نگارش این داستانها،افقی دوردست از پیشرفت علم و تکنولوژی را مد نظر قرار داده است نشاندهنده وقوف کامل آسیموف در علم و دانش است. خواندن این کتاب را به تمامی دوستداران ژانر علمی تخیلی پیشنهاد میکنم.

 • آخرین جواب
  ستاره داد
 • آخرین جواب
  از آخرین جواب :

  بهم خبر دادن. فرقی نمی‌کنه که کجا باشی چه روی ماه،چه توی یه سکونتگاه فضایی. خبرهای بد ظرف چند ثانیه بهت می‌رسن. شاید خبرهای خوب رو از دست بدی اما خبرهای بد رو به هیچ وجه. (...)

 • آخرین جواب
  از آخرین جواب :

  ندا گفت: <<تو جواب متناقض نمای مرا با متناقض گویی دادی - البته حرف من متناقض نیست. ببین،من از ازل وجود داشته ام،خوب این یعنی چه؟یعنی من نمی‌توانم به وجود آمدنم را به یاد بیاورم. اگر می‌توانستم ،در این صورت از ازل وجود نداشتم. پس اگر نمی‌توانم آغازم را به یاد بیاورم،حداقل یک چیز هست که من نمی‌دانم. اگر چه دانش من نامتناهی است،به همین ترتیب آنچه برای دانستن وجود ... (...)

 • آخرین جواب
  از آخرین جواب :

  اگر ستاره‌گان هر هزار سال فقط یک‌بار در آسمان ظاهر شوند،باز هم بشریت به وجودشان ایمان خواهد داشت. ستایش‌شان خواهد کرد و خاطره‌ی شهر خدا را برای نسل‌های بعدی حفظ خواهد کرد. امرسون (...)

 • خلا موقت
  برای خلا موقت نوشت :

  در این داستان بر خلاف سایر آثار رولینگ دیگر با سحر و جادو سر و کار نداشته بلکه روند زندگی واقعی افراد و خانواده‌ها و تاثیر متقابل اعمال هر یک بر زندگی شخصی و خانوادگی افراد دیگر بازگو می‌شود. روند داستان در ابتدا کند و تفکیک شده است ولی هر چه بیشتر به عمق داستان وارد می‌شویم تاثیر رفتاری و تصمیم گیری شخصی در زندگی خود شخص و زندگی خانواده‌های دیگر بیشتر مشخص میگردد. نویسنده دیگر با غولها و موجودات خیالی سعی در پیشبرد داستان نداشته و کوچکترین مشکل و چالش جدیدی در فکر و زندگی هر شخص و یا اتفاقات تصادفی و پیش پا افتاده، همانند غولی باعث تخریب و یا بهسازی زندگی افراد و یا خانواده‌های دیگر میگردد. در پایان خواندن این کتاب را به تمامی دوستداران جی. کی. رولینگ پیشنهاد میکنم.

 • خلا موقت
  از خلا موقت :

  کیست که بداند کئامین ستاره‌ها دیگر خاموش شده اند؟کسی هست که بتواند بفهمد آیا همه آنها همچنان در آسمان سوسو می‌زنند؟ (...)

 • خلا موقت
  از خلا موقت :

  مدتها پیش ،یک بار پارمیندر داستان بهای کانایا را برای بری تعریف کرده بود. ماجرای سیک قهرمانی که به نیازهای مجروحان جنگی رسیدگی می‌کرد،چه دوست بودند چه دشمن. وقتی از او پرسیدند چرا بدون هیچ تبعیضی به همه کمک می‌کند،در جوابشان گفت نور خدا از روح همه می‌تابد و او قادر به تشخیص آنها از یکدیگر نیست. (...)